سامانه ورود و خروج کاربران سایت

ثبت نام کنید. رایگان است!

علل عدم موفقيت پروژه‌هاي RFID در ايران

رای دادن به این مورد
(7 آرا)
علل عدم موفقيت پروژه‌هاي RFID در ايران

مقدمه

فناوري اطلاعات با سرعت خيره كننده حركت روبه جلو خود را ادامه مي‌دهد و شركت‌ها و كشورها اعم از فقير و غني، راهي جز همراه نمودن خود با آن ندارند. در اين ميان RFID نيز كه از سابقه‌ي طولاني در عرصه فناوري اطلاعات براي شناسايي خودكار برخودار است،‌ هر روز كاربردهايش را به جامعه تحميل مي‌كند و شركت‌ها و ادارات به دليل مزاياي متعدد آن،‌ آن را در سامانه‌هاي مختلف خود مورد استفاده قرار مي‌دهند. به عنوان مثال امروزه كمتر شركتي يافت مي‌شود كه از سامانه‌هاي حضورغياب مبتني بر كارت‌هاي بدون تماس RFID استفاده ننمايد يا ناوگان اتوبوس‌ شهري يا مترو مجهز به كارت‌هاي اعتباري RFID را استفاده يا رويت نكرده باشد.
عليرغم استفاده فراگير از RFID، هنوز بسياري از پروژه‌هاي مرتبط با آن در ايران، در مراحل آغازين متوقف مي‌شود يا پس از اجراي اوليه با بن‌بست مواجه مي‌شود يا در بدترين حالت،‌ پس از عقد قرارداد و شروع پياده‌سازي با شكست مواجه مي‌گردد. مقاله كنوني در رابطه با مهمترين عوامل تأثيرگذار در عدم استفاده شركت‌هاي علاقه‌مند به بهره‌بر‌داري از RFID و عدم موفقيت شركت‌هاي پياده‌ساز در ايران است.
نكات ذكر شده در اين مقاله مي‌تواند مورد استفاده‌ي شركت‌هايي قرار گيرد كه تمايل به استفاده كلان از RFID در آتيه نزديك دارند (مثلا استفاده از انبار يا خط توليد). همچنين شركت‌هاي فعال در زمينه فناوري اطلاعات كه تمايل به فعاليت در عرصه RFID دارند يا به تازگي به آن روي آورده‌اند نيز مي‌توانند با مطالعه اين مقاله، از چالش‌ها و مشكلات فراروي، آگاهي بيشتري كسب نمايند. در نهايت، اين مقاله حاوي برخي نكات كليدي براي كارشناسان و مشاورين فناوري اطلاعات درگير در پروژه‌هاي RFID است.

برای دریافت کامل این مقاله بر روی این   لینک  کلیک کنید.

 

 

 

خواندن 4335 بار آخرین بار تغییر یافته یکشنبه, 01 ارديبهشت 1392 07:24


نظرات

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

*
*
*

اخبار