سامانه ورود و خروج کاربران سایت

ثبت نام کنید. رایگان است!

مديريت خشکشويي

محصول مبتني بر RFID براي مديريت خشكشويي‌ها، رختشورخانه‌ها و اتوشويي

شايد در نگاه نخست مديريت رختشورخانه پيچيدگي چنداني نداشته باشد، اما حقيقت اين نيست و با توجه به حجم عظيم سفارشاتي که از طرف اشخاص و ارگان‌ها دريافت مي‌شود و اهميت ظاهر و پوشش افراد مي‌توان اهميت و دقت و حساسيت اين حرفه را دريافت.
علاوه بر شست و شوي مناسب، خشک کردن و بسته‌بندي مقتضي، کيفيت خدمات و تحويل به موقع به عنوان کليدهاي موفقيت در اين صنعت نام برده مي‌شوند. به عنوان نمونه، در اين زمينه است كه آسانرم‌افزار کاهش هزينه‌ها و افزايش کارايي را به کمک فناوري RFID به مشتريان عرضه مي‌نمايد، به اين اميد که مشتريان در تعامل با آسانرم‌افزار، يک تجربه‌ي تجاري بهتر و احساس خوشايندتر داشته باشند.

چالش‌هاي فراروي مديريت رختشورخانه
براي فهم چالش‌هاي موجود، بهترين کار اين است که ابتدا ببينيم که اين صنعت چگونه عمل مي‌کند. چالش‌ها بايد از ديدگاه‌هاي مشتريان نهايي و همچنين نمايندگي‌ها مورد بررسي قرار گيرد. تحليل و آناليز اين صنعت به دليل طبيعت غير قابل سازماندهي آن، جالب است. موانع ورود به اين صنعت اندک‌اند، اما تداوم آن‌ها هزينه‌بر و همراه با رقابتي دشوار در قيمت‌ها و کيفيت خدمات است.
مانند هر تجارت ديگر، اين کيفيت است که به ما کمک مي‌کند که يک بازيگر عمده و از آن مهمتر متفاوت با ساير رقبا باشيم. کيفيت در اينجا به کمک يک مجموعه از پارامترها ارزيابي مي‌شود که اين مجموعه مي‌تواند شامل ميزان پاکيزگي، تحويل بموقع، کيفيت مواد شوينده مصرفي، کيفيت و دقت ماشين‌هايي که البسه را مي‌شويند يا خشک مي‌کنند و تاثيري که بر روي ملحفه و البسه‌ي شسته شده مي‌گذارند و همچنين تاثيري که بر طول عمر مفيد استفاده از آن‌ها مي‌گذارند باشد. يک نگاه موشكافانه به اين پارامترها، موارد زيادي را نمايان مي‌سازد. از مهمترين فاکتورهايي که بايد درنظرگرفته شود مي‌توان به تامين منابع مالي، مقياس و کيفيت مواد شوينده مصرفي، ماشين‌ها و افرادي که اين کار را انجام مي‌دهند اشاره نمود.
اما مولفه‌ي کليدي موفقيت به اين بستگي دارد که ما چگونه با يک مديريت مناسب تحويل بهنگام و با کيفيت (پاکي و تميزي البسه) همراه با به حداکثر رساندن عمرمفيد البسه مي‌توانيم مشتريان را کاملا راضي نگه داري نماييم. البته به تمام اين‌ها خدمت‌رساني به ارگان‌هاي خاصي همچون بيمارستان‌ها، آژانس‌هاي مسافرتي و تفريحي و ... را مي‌توان افزود که هر کدام پيچيدگي‌ها و تفاوت‌هاي خاص خود را دارند.
هر روزه هزاران لباس از ده‌ها منبع مختلف از مالکان فروشگاه‌ها تا کارمندان شرکت‌هايي که قبلا اشاره شد و همچنين افراد عادي جامعه جمع آوري مي‌شود. انبوه البسه جمع‌آوري شده به رختشورخانه مرکزي فرستاده مي‌شوند تا در آنجا شسته شوند و يا حتي گاهي چندين مرکز جمع‌آوري البسه وجود دارد که البسه جمع‌آوري شده از اين مراكز به مرکز اصلي، براي انجام اعمال شستشو فرستاده مي‌شود. مقياس و حجم کار مي‌تواند بسيار وسيع باشد. تنوع البسه از هر نظر را به اين ليست بلند بالا اضافه کنيد. تنوع نيازهاي مشتريان – خواسته‌هاي فردي و يا قوانين و مقررات سازماني، تنوع در فرآيندهاي شست و شو و خشک کردن البسه فراخور جنس و نوع پارچه‌ي آنها و تحويل درست و بدون خطا به مشتريان کل اين چرخه را تشکيل مي‌دهند.
همانند موارد ديگر، در اينجا هم تکنولوژي مسئوليت ساده‌سازي پيچيدگي‌ها در فضاي مديريت رختشورخانه را به صورت منحصر به فرد و موثر برعهده دارد براساس موارد ذكر شده تصميم‌گيري مناسب براي سازمان‌دهي البسه شسته شده و شسته نشده در چرخه‌ي اين صنعت، تفاوت‌هاي اساسي را در اين فضا به وجود مي‌آورند. در ادامه به اين موضوع پرداخته خواهد شد،‌ که چگونه راهكار مبتني بر RFID شركت آسانرم‌افزار مي‌تواند در جهت ساده‌سازي فرآيندها مورد استفاده قرار گيرد و به ما کمک کند تا به صورت کمي فعاليت‌هاي خود را مورد ارزيابي قرار دهيم.

راهكار آسانرم‌افزار
چرخه‌ي مديريت رختشورخانه ابتدا از مشتريان آغاز مي‌شود، بدين صورت که مشتريان البسه را به مراکز شست و شو و يا عوامل جمع‌آوري تحويل مي‌دهند و به ازاء البسه يک رسيد دريافت مي‌کنند که در آن تاريخ تحويل البسه ذکر شده است. در اين ميان شركت آسانرم‌افزار با راهكار تركيبي خود مي‌تواند كل چرخه را براي مشتريان محترم پياده‌سازي كند يا تنها بخشي از آن را كه استفاده از RFID جهت ارتقاي خدمت است، عرضه نمايد.

 khoshkshooyi

اهميت، مزايا و محدوديت‌هاي احتمالي
همانطور که در ابتدا اشاره شد، ورود به اين حرفه آسان اما باقي ماندن و توانايي رقابت به فاکتورهاي بسياري همچون قيمت رقابتي، کيفيت خدمات، تحويل به هنگام و به طور کلي جلب رضايت مشتري بستگي دارد و با توجه به حجم انبوه کاري و تنوع بسيار و همچنين انتظارات متفاوت مشتريان، شرکت آسانرم‌افزار پياده‌سازي راه کارهايي موثر و کارآمد را مدنظر قرار داده است. در اين ميان با توجه به خصوصيات و امکاناتي که از طريق فن‌آوري RFID به‌دست مي‌آيد تا حدود بسيار زيادي مي‌توان به اهداف سازمان رسيد. از مهمترين مزاياي اين فناوري مي‌توان به موارد زير اشاره نمود:

  • اين فناوري بر خلاف بارکد نيازي به ديد مستقيم نداشته و همين امر سرعت خواندن را افزايش داده و حتي مي‌توان توسط ماشين‌هاي خاص و همچنين به کمک ate Divert وTunnel reader البسه را خوانده و دسته‌بندي نمود (اين شامل حالات پيشرفته راهكار است)
  • قابليت استفاده مجدد برچسب‌ها را بايد درنظر داشت که اين باعث کاهش هزينه‌ها مي‌شود.
  • برچسب‌ها در اين کاربرد خاص از جنس مناسب ساخته مي شوند که آن‌ها را در مقابل شرايط سخت محيطي نظير رطوبت بالا، گرماي شديد، فشار و همچنين مواد شيميايي مقاوم مي‌نمايد.
  • در اين فناوري مي‌توان از پايگاه داده مرکزي استفاده نمود، که در اين صورت قدرت عملياتي بسيار بالا رفته و مي‌توان اطلاعات بسيار گسترده‌ايي را آنچنان که در دياگرام اشاره شد، در سيتم پايگاه داده ذخيره نمود.

به کمک اين فناوري سرعت چرخه‌ي عملياتي بالا مي رود و همچنين ميزان نيروي کار مورد نياز کاهش يافته و به صورت بهينه ميتوان از نيروي کار استفاده کرد که اين خود در کاهش هزينه‌ها و بالا بردن دقت کار بسيار موثر است.

توجه:
راهكار كوچك و كم هزينه براي خشك‌شويي‌هاي مستقل و كوچك نيز از سوي شركت آسانرم‌افزار قابل عرضه است.