سامانه ورود و خروج کاربران سایت

ثبت نام کنید. رایگان است!

ردگيري افراد

 

ردگيري خودكار افراد، كه مي‌توان به ويژه از آن براي حضوروغياب خودكار، كنترل تردد خودكار يا اطلاع از افراد حاضر در همايش يا جلسه، استفاده كرد، امروزه در نهادها و ادارات مختلفي به يك نياز مبرم بدل شده است. برخي از اين نهادها عبارتند از:
• حضور و غياب خودكار كودكان در كودكستان
• حضور و غياب خودكار دانش‌آموزان در مدارس يا آموزشگاه‌هاي خصوصي
• اجازه ورود يا خروج شركت كنندگان در همايش‌ها يا كنفرانس‌ها و سمينارها
• ثبت خودكار حضور و غياب كارمندان يا كارشناسان يا مديران يك نهاد
• ثبت تردد افراد در اتاق‌ها يا سالن‌هاي مختلف در طول روز
• گزارش افراد حاضر در جلسه در اتاق يا سالن همايش
اين سامانه كه مبتني بر RFID مي‌باشد و در اغلب مواقع، ردگيري را در مبادي ساختمان يا محوطه به ثبت مي‌رساند، نيازمند به همراه داشتن كارت شناسايي ويژه در جيب يا آويزان بهگردن شخص مورد نظر مي‌باشد.

tracking-solution

تجهيزات مورد نياز

1. دروازه ثبت تردد
اصلي‌ترين تجهيزات در اين زمينه، Gate يا پورتال واقع شونده در مبادي است كه ممكن است به تجهيزات جانبي غير RFID براي شمارش افراد يا تشخيص جهت عبور ايشان مجهز باشد.
ممكن است در چنين مكاني، راهبندخاص يا دربي نيز واقع باشد كه با شناسايي فرد، در صورت مجاز بودن ايشان،‌ دستور گشوده شدن صادر نمايد.
2. برچسب
چنين برچسبي كه به‌طور معمول در جيب جلوي پيراهن يا كت فرد واقع مي‌شود بايستي بدون دخالت فرد،‌ قابليت خوانده شدن داشته باشد. گاهي چنين برچسبي براي اطمينان بيشتر از خوانده شدن و عدم قرارداده شدن در جيب شلوار يا كيف همراه، به صورت گردن‌آويز الزام به استفاده مي‌شود. اين بدان معني است كه همواره نبايد از RFID انتظار داشت تا تمام خواسته‌هاي مشتري را در هر حال به انجام رساند، بلكه با توجه به محدوديت‌هاي فناوري، ممكن است در صورت نياز مشتري به سطح اطمينان بالا از خوانده شدن، برخي سياست‌ها را نيز به ايشان قبولاند.

چالش‌ها

چنين سيستمي در نگاه اول نسبت به سيستم‌هاي حضور و غياب دستي از بهاي بالاتري برخوردار است. شايد هزينه برچسب يا كارت در آن نسبت به كارت حضور و غياب فرد در سازمان، قابل مقايسه و نزديك باشد اما بهاي برچسب‌خوان كه در كنار درب تردد واقع است و از آنتن‌هاي متعددي تشكل شده است و مي‌تواند همزمان چندين فرد را در ورود يا خروج شناسايي كند،‌ بسي بلاتر از هزينه دستگاه حضور و غياب معمولي است. البته بايستي به خاطر داشت كه چنين تجهيزاتي را مي‌توان بعدا در كنترل اموال آن سازمان نيز كه برچسب هوشمند RFID خواهند خورد لحاظ نمود. راه‌حل آسانرم‌افزار براي چنين هزينه‌هايي، برچسب‌خوان كوچك با قابليت‌هاي فوق‌العاده اما با بهاي نصف است.
ايراد ديگري كه بر سيستم وارد است، عدم تضمين خوانده شدن صددرصد برچسب به ويژه در مواردي است كه فرد تعمدا يا سهوا برچسب را در جيب جلوي پيراهن خود قرار نمي‌دهد. شركت آسانرم‌افزار با پشتوانه تجربه پياده‌سازي متعدد چنين سامانه‌هايي، چنين ايرادي را برطرف نموده است.

مزاياي آسانرم‌افزار نسبت به ساير شركت‌ها:

موارد زير از جمله مزاياي ما بر سايرين است:

- سخت‌افزار قابل اعتماد اروپايي (فرانسوي و آلماني)
- نرم‌افزار كاملا بومي منعطف تحت شبكه كاربر پسند
- راهكار تحت فركانس‌هاي مختلف (برد بلند، برد متوسط)